,

کوره پخت رنگ پودری الکترواستاتیک

یکی از مهمترین ارکان خطوط رنگ- کوره ها می باشند که بر اساس تناژ تولید و مشخصه های رنگ ( مایع یا پودری) منحنی حرارتی پخت و چیدمان فضای کارگاهی طراحی و اجرا می گردند.

از آنجایی که انواع متفاوت رنگ منحنی مشخصی به جهت پخت دارند  لذا لازم است که میزان دما و مقدار سیرکوله هوا  به طور پیوسته کنترل شود و دمای داخل کوره باید کاملا یکنواخت باشد تا کلیه رنگ ها مغز پخت گردیده و به حداکثر کیفیت لازمه برسند.

کوره های پخت رنگ در ابعاد و اشکال مختلف نسبت به حجم و تیراژ قطعه ساخته می شود مانند کوره های پخت رنگ به صورت باکسی ،  تونلی ، یو شکل ساخته می‌شود .

بعد از زیر سازی و تمیز کاری ، پخت رنگ بعنوان اصلی ترین پارامترها در رسیدن به پوشش نهایی مطلوب  می باشد . دمای پخت پایین یا زمان اقامت کم در کوره نامناسب باعث ضعیف شدن مقاومتهای مکانیکی و شیمیایی رنگ و ظاهر نامطلوب رنگ می شود. پخت با دمای بالا و زمان بیشتر از حد استاندارد نیز باعث مات شدن رنگهای براق و تغییر رنگ پوشش  می شود .

لازم به ذکر است که یک پوشش استاندارد میتواند یک سطح سخت ، براق ، انعطاف پذیر و بسته به نوع رزین بکاررفته ، مقاومت در برابر خوردگی را ایجاد نماید.

کوره پخت با زمان تقریبی  ۳۰-۲۶ min و حرارت حداکثر تا ۳۵۰ درجه سانتی گراد قابلیت پخت منظم مطابق منحنی پخت انواع رنگهای پودری و مایع را دارا می باشد . این کوره در دماهای مختلف قابلیت خشک کردن و دفع حلال از رنگ و نیز پلیمریزاسیون رزین رنگها را دارد .

حرارت کوره توسط مبدل حرارتی (شامل مشعل ، heat exchanger و سیستم سیرکوله هوا) تامین می گردد، کنترل و تنظیم حرارت کوره توسط ترموستات به روش PID کنترلر قابل تنظیم و کنترل است  .  جهت جلوگیری از خروج هوای داخل کوره از دو دستگاه پرده هوایی استفاده می گردد .

کوره پخت رنگ پودری به صورت باکس و نوار نقاله میباشد این کوره ها بنا به درخواست مشتری تا دمای ۳۵۰دجه ساخته میشود

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.