خدمات رنگ پودری الکترواستاتیک رنگ آمیزی قطعات و سند بلاست

برای نوسازی قطعات و تجهیزات فلزی در شرکت رنگ پودری علی پس از انجام سند بلاست و فرآیند های زیرکاری رنگ ، قطعه مورد نظر با رنگ پودری الکترواستاتیک رنگ آمیزی  می شود. پرداخت کاری های صورت گرفته صورت گرفته و پوشش رنگ الکترواستاتیک باعث می شود که سطح فلز  تمیز و زیبا شود، به طوری که به نظر می رسد قطعه فلزی تازه ساخته شده است.

خدمات رنگ پودری الکترواستاتیک رنگ پودری علی با استفاده از بهترین مواد و دستگاه های رنگ پودری و توسط مجرب ترین تکنسین ها در این زمینه انجام می شود.

متخصصین شرکت رنگ پودری علی هر نوع رنگی را با قطعه کار مخصوص شما مطابقت می دهند. جنس قطعه کاری فلزی و  پرداخت کاری های مخصوص  آن نیز با  نوع رنگ انطباق داده می شود. همچنین امکان سفارشی سازی رنگ مورد نظر به دلخواه مشتریان وجود دارد.رنگ های پودری  درصد خطای کمتری دارند و  احتمال پاشیده شدن آنها به خارج از سطح کمتر است.

برای انجام دادن فرآیند رنگ کاری با رنگ پودری الکترواستاتیک و رسیدن به نتایج مطلوب نیاز به افراد متخصص برای رنگزنی با رنگ های پودری  است. این روش به تجهیزات  بسیار پیشرفته و دانش و مهارت در مورد نحوه استفاده از آنها و تشخیص انتخاب نوع  رنگ، نحوه آماده سازی آن و نحوه آماده سازی زیر لایه ای که قرار است رنگ زده شود و  محلی که رنگ زنی باید در آنجا صورت بگیرد، نیاز دارد.

فن آوری الکترواستاتیک

رنگ های پودری  فرآیند رنگ کاری است که در آن برای چسبیدن رنگ به سطح فلز از قطب های مثبت و منفی و اصل جذب قطب های نا همنام استفاده می شود. در این فرآیند تجهیزات رنگ کاری با یک قطب الکتریکی باردار می شود، در حالی که اشیا فلزی که باید رنگ شوند با قطب مخالف باردار می شوند. با پاشیده شدن رنگ بر روی شی فلزی ، رنگ جذب سطح فلز می شود و با زیر لایه آن پیوند مغناطیسی ایجاد می کنند. نتیجه ای که از این عمل بدست می آید سطوح فلزی هستند که به خوبی رنگ کاری شده اند و رنگ بیش از حدی بر روی آنها پاشیده نشده است. نیروی  به قدری قدرتمند است که رنگ را به سمت تمام  گوشه ها و زوایای فلز می کشد و پوشش هموار،  صاف و بدون ایجاد ضایعه ای ارائه می کند. دیگر ویژگی برجسته این رنگ ها این است که به سرعت خشک می شوند.

نتیجه نهایی که استفاده از فن آوری  عرضه می کند زیرلایه ای هموار و تمیز است که به خوبی رنگ کاری شده است و سطح با دوام و سفتی دارد. رنگ های پودری  با توجه به ماهیت فرآیند رنگ آمیزی بسیار سفت هستند و به خوبی با سطوح پیوند برقرار می کنند. این رنگ ها با دوام و زیبا هستند. همچنین، با استفاده از این فن آوری، رنگ پودری الکترواستاتیک  کمترین اختلال را در اطراف محل رنگ کاری ایجاد می کنند.

کاربردها

رنگ پودری الکترواستاتیک را برای سطوح فلزی ، فولاد، آلومینیوم، مس ، گالوانیزه یا هر ماده رسانای دیگر می توان مورد استفاده قرار داد.  رنگ پودری الکترواستاتیک در بخش راه اندازی کارخانه ها استفاده زیادی دارد. در این بخش قطعات فلزی ساخته شده، پرداخت کاری می شود و پس مونتاژ شدن یا جوش خوردن  و اجرای عملیات زیر کاری رنگ توسط رنگ پودری الکترواستاتیک رنگ می شوند. این نوع رنگ در بسیاری از تجهیزات ، قطعات و اشیای فلزی  سیار یا غیر سیار مورد استفاده قرار می گیرد.

علاوه بر رنگ کاری قطعات تازه ساخته شده ، استفاده از رنگ پودری الکترواستاتیک برای نوسازی قطعات فرسوده نیز بهترین گزینه است.

رنگ های پودری همچنین برای موارد زیر مناسب هستند:

 • کاور و بدنه فلزی دستگاه ها
 • تجهیزات صنعتی
 • کابینت های فلزی
 • نرده های فلزی یاآهنی

مزایای رنگ پودری الکترواستاتیک

 • رنگ پودری الکترواستاتیک یک پوشش رنگ بسیار یکنواخت و با کیفیت را عرضه می کند و یک روش کارآمد برای پرداخت کاری سطوح است، که مستحکم ، و در برابر خراش مقاوم است. این رنگ ها ساختار بسیار محکمی دارند و قطعه رنگ کاری شده توسط آن نسبت به عوامل محیطی ( مانند حرارت ، رطوبت ، سایش، ضربه، اشعه فرابنفش خورشید و خوردگی و .. ) مقاوم تر خواهد بود و دوام بیشتری خواهد داشت.
 • این رنگ ها را می توان بر روی طیف وسیعی از فلزات با ضخامتی بین کمتر از یک میلی متر تا بیش تر از ۲۰ میلی متر بکار برد که به نیازمندی ها و نوع پوشش رنگ بستگی دارد.
 • یکی از مزیت های دیگرپوشش رنگ پودری الکترواستاتیک نسبت به پوشش رنگ مایع این است که زمان لازم برای آماده شدن رنگ و بهره برداری از قطعه کار سریع تر است. انجام عملیات رنگ کاری با رنگ الکترواستاتیک بسیار سریع است و پس آن این رنگ ظرف کمتر از ۲۴ ساعت خشک می شود و آماده تحویل است.
 • رنگ های پودری همیشه ارزان ترین رنگ های موجود در بازار نیستند، اما اغلب بنا به دلایل مختلف  هوشمندانه ترین و مقرون به صرفه ترین انتخابی هستند که می توانید داشته باشید
 • رنگ پودری الکترواستاتیک همچنین از محیط زیست حفاظت می کند. در حالی که رنگ های مایع حاوی حلال هایی هستند که آلاینده های به نام ترکیبات آلی فرار دارند، رنگ های پودری حلال ندارند و مقدار بسیار ناچیزی از ترکیبات آلی فرار را در جو آزاد می کنند و از این رو در طول این نوع رنگاری برخلاف رنگ مایع هیچ ماده سمی مضری تولید نمی شود و در نتیجه به محیط زیست آسیبی وارد نمی شود.
  حذف ترکیب آلی فرار و کاهش پسماند باعث صرفه جویی در هزینه ها نیزمی شود و به شرکت ها کمک می کند تا بهتر بتوانند با مقررات سازمان حفاظت از محیط زیست خود را مطابقت دهند.
  علاوه براین، ذرات رنگ پودری الکترواستاتیک که به اطراف پاشیده می شوند را می توان جمع آوری کرد و آنها را مجددا مورد استفاده قرار داد و در نتیجه بازده این رنگ ها بالای ۹۰ درصد است.

برای اطلاعات بیشتر با تلفن کار خانه تماس بگیرید

تلفن : ۱۲-۰۲۱۵۵۲۷۱۷۱۱